MARDİN KIZILTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali AZ Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ile ilgili mesajı

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali AZ Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ile ilgili mesajı

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali AZ Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ile ilgili mesajı;

Sevgili Öğrenciler; Cumartesi  ve Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumlarına  Geçiş Sınavına (YKS) uzun bir süredir hazırlandınız  ve başarılı olmak için gerekli tedbirleri aldınız.  Sınav esnasında rahat olmanız, bilgi birikiminizive yorum gücünüzü  kullanabilmenizin açısından önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Emeklerinizin, yapmış olduğunuz çalışmaların karşılığını almanın vakti geldi. Gece gündüz demeden uykularınızdan da fedakarlık yaparak çalıştınız, ter döktünüz. Artık biliyorsunuz; ekme zamanını geçtik, şimdi biçme zamanı.

Hayatımızda sınavlar içerisinde bir sınav yaşadığımızı göreceksiniz. Ne bir  başlangıçtır YKS ne de bir son. Sadece  akademik başarıyı hedefleyenler için bir basamaktır. Hayatın amacı değil aracıdır. Bu nedenle sınava ne fazladan bir anlam yükleyin ne de onu hafife alın. Geriye sadece bildiklerinizi doğru strateji ile sınava yansıtmak kalmıştır. Kendinize güvenin. Sakin olun ve vaktinizi iyi değerlendirin.

Sayın Veliler;

Çocuklarımıza beslediğimiz sevgi sınavlar ile bağlantılı olmamalıdır Sevgi karşılıksız olmalıdır. Onlarla birlikte sizler de fedakarlıkta bulundunuz. Kimi zaman  onlarla birlikte uykusuz kaldınız. Ancak şu andan itibaren onlar için verebileceğiniz en önemli şey moraldir. Başarı ya da başarısızlıkta yani her şartta onların yanında olacağınızı hissettirin.Bu sınavda başarı elde edememek genclerimiz ve velilerimiz için hiçbir şeyin sonu olmadığı gibi bilakis edindikleri bilgi ve birikimler genclerimizin hayatlarına yön vererek yeni atılımlara zemin hazırlayan bir tecrübe olacaktır.Unutulmamalıdır ki basarı icin atılan her adım ve hedefe doğru yapılan her anlık emek karşılığını bulacaktır. Çocuklarımızın sınav öncesi dönemde en önemli ihtiyaçları, huzurlu, sakin ve mutlu bir ortam, sevgi , ilgi ve esneklik, güven ve cesarettir. 

Yapılacak olan sınavda ter dökecek  tüm  òğrencilerimize sevgilerimi sunuyor, başarılar diliyorum.

Ayrıca değerli hemşehrilerimizden sınav saatleri içerisinde özellikle okullarımızın çevrelerinde gürültü yapmamaya özen göstermelerini ve sağlıklı bir sınav ortamı için tek yürek olarak öğrencilerimize yardımcı olmanızı rica ediyorum.

 

Mehmet Ali AZ

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle PTT caddesi No18 Kızıltepe - 0482 312 47 82 // 0482 312 19 64 // 0482 312 40 11// sms için 04826060347

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.