MARDİN KIZILTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali AZ´IN Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali AZ´IN Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

Aziz veliler, sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler...

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı içinde büyük umutlar ve özlemler taşıyarak başlıyor. Ülkemizin kaderinde rol oynayacak bireyleri yetiştirmek yolunda önümüze gelen her eğitim ve öğretim yılı hem yeni fırsatlar hem de ağır sorumluluklar getiriyor. İçinde bulunduğumuz eğitim ve öğretim yılında bütün paydaşların etkili katılımıyla öyle umuyoruz ki sağlıklı ve verimli sonuçlar alacağız

 

Ülkemizin dünya perspektifinde hak ettiği gerçek değeri kazanması için eğitim faaliyetlerinin önemi kuşkusuz bilinmektedir. Ülkemizde eğitim faaliyetleri millî bir politika olarak yapılandırılmış olup yetiştirdiğimiz bireylerin de millî bir şuurla ülkenin geleceğine katılmasını arzuluyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu özgül koşullar nedeniyle, sevgili öğrencilerimizin bilinçli, uyanık ve sorun çözücü bir potansiyele sahip olması zorunludur. Türkiye küresel ölçekte gerek siyasî gerekse kültür ve bilim alanında çıtası hep yükseklerde olacak şekilde gelişmektedir. Gelişme sürecini yöneten ve  şekillendiren sadece öğretmenler değildir. Aksine hem veli hem de öğrenci paydaşlarımızın da sürece etkili katılmaları önem arz etmektedir. Ne idarecilerin ne de öğretmenlerin, eğitim en önemli öğesi olan öğrencilerimize hizmetten başka bir amaçları yoktur. Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk´un önemle hatırlattığı şu ilkeyi unutmamamız gerekir: "Biz o binalarda, o masalarda neden oturduğumuzu asla unutmamalıyız. Bu makamların hiçbirisi kariyeriniz için bulunan yerler değildir. Bunların hepsi çocukların gözlerinin ışıltısını artırmak içindir. Biz çocuklar için buradayız, başka hiçbir derdimiz yok."

 

Millî coşku ve heyecanımızı paylaşma yolunda veli, öğrenci ve öğretmen üçlüsünden oluşan paydaşların hem bilimin tek gerçek rehber haline getirilmesi hem de ülkemizin küresel dünyaya entegre olması yönünde çaba göstermeleri son derece mühimdir. Bu amaçla 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının ülkemize ve insanımıza başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyor ve hayırla vesile olmasını umuyorum.

 

Mehmet Ali AZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle PTT caddesi No18 Kızıltepe - 0482 312 47 82 // 0482 312 19 64 // 0482 312 40 11// sms için 04826060347

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.