MARDİN KIZILTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali AZ , 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali AZ , 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle  nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali AZ , 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle  nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali AZ, yayınladığı mesajda,

 

“Değerli Öğretmenim, Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için yeni bir adımı tamamlamış bulunmaktayız. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük emekler sarf ettiniz. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmek ve ülkemizi çağın ilerisine taşımak için çıktığımız bu yolda tüm azminiz ve gayretiniz için teşekkür ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz; Bir eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyorlar. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir ama en önemlisi çocuklarımızı başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için son derece önemlidir. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Karne sadece dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın göstergesidir. Zekâ seviyelerini belirleyecek bir gösterge değildir. Bu nedenle onları çalışmaya teşvik etmek, dersteki başarı durumu çok iyi olmayanları cesaretlendirmek, başarılı olanları ise bu şekilde devam etmeleri için pekiştirmek gerekir. Sizlerin bu kutsal görevinizde hep yanınızda olduğumu bilmenizi ve tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz, Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle kaliteli bir zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ilçe genelinde bir eğitim öğretim döneminin daha tamamlanmasında büyük emeği geçen okul müdür ve müdür yardımcılarımıza özellikle uzak köylerde özveriyle görev yapan köy öğretmenlerimiz başta olmak üzere ilçe genelinde eğitim ailemizin en kıymetli üyeleri siz değerli öğretmenlerimize ve eğitim personellerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’

dedi.

 

Mehmet Ali AZ

Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle PTT caddesi No18 Kızıltepe - 0482 312 47 82 // 0482 312 19 64 // 0482 312 40 11// sms için 04826060347

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.