MARDİN KIZILTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYK Sınıf Tanımlama

Sayın Yetkili;

            2017-2018 öğretim yılı 2.dönem DYK sınıf tanımlama ve ders programı oluştuşturma işlemlerinin kurs yöneticileri tarafından e-kurs modülüne işlenip tamamlanabilmesi için sistem 26 Mart 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar açık tutulcaktır. Bu süre zarfında modül  üzerinden sınıfların tanımlanıp ders programlarının oluşturulması gerekmektedir.

            Müsteşarlık Makamınca tüm illere gönderilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar konulu, 26.02.2018 tarih ve 72847249-135.04-E.3998919 sayılı yazıda "Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının Yönergesi kapsamında yürütülecek kursların tamamının yönerge hükümlerine göre modül üzerinden açılması gerekmektedir. DYK yönergesi ve e-kılavuzunda belirtilen planlama ve uygulamalar haricinde kaymakamlık veya valilik oluru ile herhangi bir kurs DYK kapsamında açılamaz. İş ve işlemleri modül üzerinden yürütülmeyen kurslar “Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları” kapsamında değerlendirilemez, buna göre ücretlendirilemez."  ifadesi yer aldığından sınıf tanımlaması yapmamış ve/veya ders programı oluşturmamış okulların DYK iş ve işlemlerini modüle aktarması önem arz etmektedir.

         Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

Yeni Mahalle PTT caddesi Kızıltepe - 0482 312 1020

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.